Перейти до основного вмісту

Історія виникнення репу в Україні


Як і у всіх країнах, в Україні хіп-хоп розвивається по своєму, не схожим на інших, сценарієм. В Україні хіп-хоп прижився ще з 80-х, коли весь СРСР заразив брейк-дансом, завезеним з Америки. Це була єдина складова хіп-хоп-культури в ті часи в Україні. Але до кінця 80-х настільки заразливий брейк відійшов убік. На цьому історія хіп-посидіти в Україні за часів СРСР закінчена.


По-справжньому хіп-хоп почав з'являтися в перші роки після розпаду Союзу. Першими головами в Україні стали ті, хто мав можливість переглядати відео або слухати аудіозаписи зарубіжних виконавців. Піонерами хіп-посидіти в Україні стали відомі Фагот і Фоззі, а також ще кілька хоперов. В 1995 році на київському радіо з'явилася реп-програма. Це була перша реальна хіп-хоп-програма, завдяки якій у Києві почала збиратися перша хіп-хоп-туса. До 1996 році на українському телеканалі "УТ-3" стала виходити телепередача "Rap-Скоба", ведучим якої був Фагот. За ініціативою "Rap-Скоби" у Харкові в 1996 році пройшов перший всеукраїнський фестиваль реп-музики "Харьковрапасити". Взагалі перший хіп-хоп-концерт в Україні відбувся в 1995 році за участю реп-команд S.Y.D. і ОБЛИЧЧЯМ ДО СТІНИ. На першому фестивалі брали участь декілька реп-команд, серед яких були BLOOD GRAFT (згодом ВБИТІ РЕПОМ, а зараз У. ер. АСКВАД). До речі, в цьому фестивалі вже брав участь і ді-джей DJ Noizzah, один з піонерів ді-джеинга в Україні. Цей фестиваль пройшов вдало, незважаючи на відсутність спонсорів. Незабаром "Харьковрапасити" показували по "Rap-Обоймі".
Репортажі про "Харьковрапасити" були своєрідним стимулом для підлітків до створення своїх реп-груп. Через півроку пройшов другий "Харьковрапасити", а спочатку 97-го - третій. До третього фестивалю, який уже став міжнародним, рівень реп-команд і їх кількість зросли. На цей фестиваль приїхали BAD BALANCE. Це говорило про те, що рівень репу був гарний. Харків став згодом центром хипа-посидіти в Україні. "Харьковрапасити" проводиться щорічно, а ось програму "Rap-Скоба" українське ТБ заморзило ще наприкінці 96-го. "Харьковрапасити" проводили вже 7 разів, на останньому з них виступало більше 30 реп-команд, які представляли не тільки Україну. Украинский рэп відомий навіть за межами України, прикладом є ТНМ КОНГО.

            Перші діджеї в Україні з'явилися в 94-95-х роках. Практично всі вони працювали на музичні групи. Перші реальні DJ-клуби почали з'являтися в кінці 97-го - початку 98-го. Вхід на перші DJ-вечiрки коштував досить дорого. Вечiрки тоді проводили ДІДЖЕЇВ AfterWorks, Graffiti Music і Ultra ДІДЖЕЇВ. До самого кінця 90-х в Києві налічувалося 40 ді-джеїв. У 99-м року в Києві відкрилася перша школа ді-джеїв "Back 2 School" на чолі з DJ Vol'острова Mair. Центром ді-джеинга можна сміливо назвати р. Київ. Зараз діджеї в Україні грають в різних напрямках 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Одяг реперів

Одяг реперів Представники цієї субкультури воліють вільний спортивний стиль одягу, зручний для брейк-дансу та клубного тусовочного способу життя. Вони носять вільні спортивні куртки з капюшоном, або джинсівки, а також вміло поєднують довгі сорочки, іноді навіть офіційного стилю, зі спортивними штанами. Дівчата часто надягають відкриті топи і футболки, останні зазвичай довгі, зразок тунік. У моду реперів також увійшли джинси з неймовірно низькою посадкою, часто буквально бовтаються ближче до колін і тримаються тільки завдяки різним ременям, зазвичай з масивними пряжками. 
  Позитивне і негативне у реперів. Позитивне Негативне 1.Спортивний спосіб життя. 1.Є така підтечія як «Ганста». Ось саме тут «в моді» агресивний стиль поведінки 2. Пісні з глибоким сенсом. 2. Володіння вогнепальною зброєю. 3. Самовираження. 3. Вживання наркотиків 4. Поширюють хіп-хоп серед молоді. 4.Вважають, що світ жорстокий, і лише вони самі можуть себе захистити. 5. Роблять великі внески в музику. 5.Вони вважають себе за королів і не визнають нікого і нічого вище за себе